На Чернігівщині почався масовий мор риби – ЧЕРНІГІВ СЬОГОДНІ

На Чернігівщині почався масовий мор риби

Мішки дохлої риби дістають із річки Остер на Чернігівщині. Дітям купатися там заборонили, пастухам не можна більше водити худобу на водопій, повідомляє ЧЕРНІГІВ.

Жителі Козельця, які спостерігають за мором риби вже третю добу, називають це екологічною катастрофою. “На берег вилазили раки, як зараз ми бачимо, що полізли молюски, так вранці лізли раки. Я стою, рак мене не боїться, під ноги лізе. Один, два, три, я їх з десяток нарахував”, – розповідає місцевий житель Анатолій Гуц. “Вода до цього дуже чиста була. Стоїш на лодці і дно бачиш. Потом мутніше-мутніше-мутніше”, – каже місцевий житель Олександр Волосок.

Ледь живих щук підсаками діставали із водойми місцеві рибалки. Рибу вантажили мішками. Місцеві підозрюють, що рибу повезли на продаж. А от від чого вона так масово гине, навіть припускати бояться. Завжди прозора вода в Острі стала чорною, а запах навколо нестерпний, ніби на очисних спорудах.

Місцевий пляж у Козельці зазвичай приймає натовп відпочивальників. Тепер заходити у воду люди не наважуються. А пастухи не пускають худобу на водопій. Бояться, бо одна корова вже захворіла. “Неможна втримати в таку спеку. Якась прорвалася, напилася – сьогодні її не вивели на пашу, бо чимось заразилася”, – каже пастушка Людмила Біляк.

Воду з Остра взяли на пробу. “Відібрали на кисень і на хімічний аналіз. Це запах громадсько-колекторний. На скид схоже. Хто що скинув – ми ще не знаємо. Ось тільки зараз з’ясовуємо”, – розповіла хімік Деснянського басейного управління водних ресурсів Ірина Борисенко. Але про скид чи техногенну катастрофу вище по течії ніхто не повідомляє.

Екологи припускають, що риба гине через природний катаклізм. Тиждень зливових дощів змінила страшенна спека. Вода з боліт почала інтенсивне бродіння і полилася в річки. Аналіз показав критично низький рівень кисню у водоймі, що підтвердило теорію. “Азот амонійний підвищений, але це через протікання процесу гниття у такий аномально-спекотний період. Ну і фосфати, якщо ми кажемо про загибель риби, а це відбулося, то воно дає перевищення фосфатів у рази”, – пояснює керівник відділу інструментального лабораторного контролю екологічної інспекції Ольга Шидько.

Виправити це і оздоровити водойму буде украй важко. На це підуть десятки років, припускають екологи. І міркують, як зупинити забруднення Десни.

НОВИНИ РАЙОНІВ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бахмацького району

новини Бобровицького району

новини Борзнянського району

новини Варвинського району

новини Городнянського району

новини Ічнянського району

новини Козелецького району

новини Коропського району

новини Корюківського району

новини Куликівського району

новини Менського району

новини Ніжинського району

новини Новгород-Сіверського району

новини Носівського району

новини Прилуцького району

новини Ріпкинського району

новини Семенівського району

новини Сновського району

новини Сосницького району

новини Срібнянського району

новини Талалаївського району

новини Чернігова

КОМЕНТУВАТИ

Your email address will not be published.


*