На Чернігівщині почався масовий мор риби – ЧЕРНІГІВ СЬОГОДНІ

На Чернігівщині почався масовий мор риби

Мішки дохлої риби дістають із річки Остер на Чернігівщині. Дітям купатися там заборонили, пастухам не можна більше водити худобу на водопій, повідомляє ЧЕРНІГІВ.

Жителі Козельця, які спостерігають за мором риби вже третю добу, називають це екологічною катастрофою. “На берег вилазили раки, як зараз ми бачимо, що полізли молюски, так вранці лізли раки. Я стою, рак мене не боїться, під ноги лізе. Один, два, три, я їх з десяток нарахував”, – розповідає місцевий житель Анатолій Гуц. “Вода до цього дуже чиста була. Стоїш на лодці і дно бачиш. Потом мутніше-мутніше-мутніше”, – каже місцевий житель Олександр Волосок.

Ледь живих щук підсаками діставали із водойми місцеві рибалки. Рибу вантажили мішками. Місцеві підозрюють, що рибу повезли на продаж. А от від чого вона так масово гине, навіть припускати бояться. Завжди прозора вода в Острі стала чорною, а запах навколо нестерпний, ніби на очисних спорудах.

Місцевий пляж у Козельці зазвичай приймає натовп відпочивальників. Тепер заходити у воду люди не наважуються. А пастухи не пускають худобу на водопій. Бояться, бо одна корова вже захворіла. “Неможна втримати в таку спеку. Якась прорвалася, напилася – сьогодні її не вивели на пашу, бо чимось заразилася”, – каже пастушка Людмила Біляк.

Воду з Остра взяли на пробу. “Відібрали на кисень і на хімічний аналіз. Це запах громадсько-колекторний. На скид схоже. Хто що скинув – ми ще не знаємо. Ось тільки зараз з’ясовуємо”, – розповіла хімік Деснянського басейного управління водних ресурсів Ірина Борисенко. Але про скид чи техногенну катастрофу вище по течії ніхто не повідомляє.

Екологи припускають, що риба гине через природний катаклізм. Тиждень зливових дощів змінила страшенна спека. Вода з боліт почала інтенсивне бродіння і полилася в річки. Аналіз показав критично низький рівень кисню у водоймі, що підтвердило теорію. “Азот амонійний підвищений, але це через протікання процесу гниття у такий аномально-спекотний період. Ну і фосфати, якщо ми кажемо про загибель риби, а це відбулося, то воно дає перевищення фосфатів у рази”, – пояснює керівник відділу інструментального лабораторного контролю екологічної інспекції Ольга Шидько.

Виправити це і оздоровити водойму буде украй важко. На це підуть десятки років, припускають екологи. І міркують, як зупинити забруднення Десни.

ТАКОЖ ПОЧИТАЙТЕ ІНШІ НАДЗВИЧАЙНО ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Самые ужасные эксперименты над людьми

Почему мужчины не хотят встречаться с полными женщинами

Человек-синтол остался без «рук-базук»

Иранка сделала 50 пластических операций, чтобы выглядеть, как Анджелина Джоли но что-то пошло не так (ФОТО)

Непрекращающаяся эрекция захватила ирландскую деревушку

Китайский школьник похвастался трупом обезглавленной им матери перед друзьями

Ревнивая жена жестоко наказала любовницу мужа, напихав ей между ног жгучий перец

Знаменитости, имеющие изъяны тела (ФОТО)

Мужчина изнасиловал, а затем и убил свою 3-недельную дочь

Дивні сексуальні практики – збочення чи природа?

Жінка застрягла у вікні, коли викидала свої фекалії під час побачення

Знаменитые женщины с пышной и натуральной грудью (ФОТО)

Эта девушка использовала Instagram, чтобы показать свою невероятную трансформацию

Супермаркет убрал с полок всю иностранную еду, чтобы высказать свое мнение относительно расизма

В Колумбии заработал секс-курорт в формате “все включено”

Ученые приблизились к победе над смертельной болезнью

Девушку заставили похудеть почти на 100 килограмм

Выбран самый красивый мужчина в мире

Крупнейший секс-скандал в истории США

Назван самый сексуальный холостяк Земли

Как снять головную боль за несколько минут?

КОМЕНТУВАТИ

Your email address will not be published.


*