На Чернігівщині селах Пилятин та Гладке весело відгуляли свята – ЧЕРНІГІВ СЬОГОДНІ

На Чернігівщині селах Пилятин та Гладке весело відгуляли свята

Напередодні свята Трійці 26 травня в Пилятині Козелецької селищної ради відгуляли День села. Урочиста частина свята відбулась у приміщенні сільського Будинку культури, працівники якого і підготували сценарій дійства. До підготовки концерту підійшли творчо та з гумором. Запросили до організації свята і Козарський будинок культури, який продемонстрував  гарні номери.

Ведучі концерту вітали теплими словами односельчан. А зразковий дитячий танцювальний колектив «Пролісок», до складу якого входить і місцева дітвора, розважав селян запальними ритмами. Ведучі ознайомили гостей з історією села Пилятин, розповіли про те, що село вперше згадується у 1666 році під назвою Берків. А цьогоріч йому виповнилося 352 роки.

Із теплими вітальними словами звернулася до пилятинців та гостей Олена Дмитренко, голова Козелецької селищної ради:

Як людина, так і кожне, село, мають свою назву, своє життя, свою культуру, свій початок, свою історію. Ви всі дружні й працьовиті. Тож робіть добрі вчинки й надалі, допомагайте один одному. І куди б не закинула вас доля, не забувайте про своє рідне село.

Світлана Дмитренко, в.о.старости Пилятинського старостинського округу,подякувала  людям, які постійно беруть активну участь у житті села, зокрема, тим, хто допомагав під час підготовки до святкування. Також, побажала селу розквіту та добробуту, наголосивши, що такі свята об’єднують людей, дають їм надію на краще життя і спонукають вірити в себе і у свої можливості.На День села завітали почесні гості з подарунками –Роман Шидловський, радник Козелецького селищного голови, Михайло Михед, депутат селищної ради, Михайло Пузирний, представник ГО «Об’єднання Аграріїв», Людмила Петренко, депутат Козелецької районної ради, Максим Пономаренко, фермер та Сергій Копач, представник ТОВ «Агро-Регіон Козелець».

Не обійшлося і без найсмачнішої частини свята – пригощання пловом за пилятинським рецептом. Для діток були організовані атракціони. Село гуляло допізна. Свято вдалося на славу.

У селі Гладке Патютиського старостинського округу 27 травня,  на свято Трійці, традиційно відзначили Храмове свято. З року в рік селяни з розмахом його святкують. Односельців та гостей урочисто вітали в місцевому клубі, який був переповнений, як кажуть, і старими, і малими. Веселим драйвом заряджали глядачів гладківський художній самодіяльний колектив «Маківка», а також  діти, які вітали пісенним репертуаром.  Публіка вітала щедрими оплесками артистів. Загалом у концертну програму було включено все, що стосується  неньки України. Йшлося і про батьківську хату, і про вербу з калиною, і про хліб на вишитому рушникові. Багато було сказано теплих віршованих слів про село, Україну, батьків, односельчан.

– Від імені голови Козелецької селищної ради Олени Дмитренко хочу привітати всіх із Храмовим святом, – виступила Інна Ярошенко, заступник селищного голови. – Бажаю всім вам міцного здоров’я, радості, добробуту,миру, терпіння та здійснення усіх задумів.

Привітати гладківців зі святом завітала Надія Міклухо-Маклай, депутат Чернігівської обласної ради,яка теплими і щирими словами подякувала всім за силу єдності, за плекання українських традицій на селі та чудову організацію свята. Після концерту гостей та жителів села Гладке пригостили ухою. Виготовляють її селяни власноруч і за певними технологіями, які знають виключно місцеві жителі. А хранителями цього рецепту є родина Шереметів, яка її і готувала. Скуштувати юшку назбиралось чимало охочих.

Окремо подякували спонсорам свята –Роману Шидловському, раднику селищного голови, Надії Міклухо-Маклай, депутату Чернігівської обласної ради, Віталію Закревському, директору агрофірми ім. Ватутіна та родині Шеремет.Свято закінчувалось, та людям не хотілося розходитись по домівках, адже позитивні емоції і радість переповнювали кожного, хто завітав цієї погожої днини в Гладке.

НОВИНИ РАЙОНІВ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бахмацького району

новини Бобровицького району

новини Борзнянського району

новини Варвинського району

новини Городнянського району

новини Ічнянського району

новини Козелецького району

новини Коропського району

новини Корюківського району

новини Куликівського району

новини Менського району

новини Ніжинського району

новини Новгород-Сіверського району

новини Носівського району

новини Прилуцького району

новини Ріпкинського району

новини Семенівського району

новини Сновського району

новини Сосницького району

новини Срібнянського району

новини Талалаївського району

новини Чернігова

КОМЕНТУВАТИ

Your email address will not be published.


*