У Чернігівському онкодиспансері відкрито новий радіологічний корпус – ЧЕРНІГІВ СЬОГОДНІ

У Чернігівському онкодиспансері відкрито новий радіологічний корпус

Довгоочікувана подія відбулася у травні – у Чернігові відкрито новий корпус радіологічного відділення для лінійного прискорювача в обласному онкологічному диспансері.

Реалізація цього масштабного проекту об’єднала зусилля всієї громади Чернігівщини. І все це – заради доступного якісного лікування онкохворих. І відтепер для одужання громадянам не потрібно буде шукати можливості для якісного лікування в інших містах країни чи за кордоном.

Лінійний прискорювач «Еlekta» у комплексі з надсучасним комп’ютерним томографом нарешті створює нові можливості для діагностики й лікування злоякісних новоутворень – забезпечує безперервність надання терапії та в рази підвищує її ефективність.

Застосовуючи найсучасніше обладнання і відповідні методики лікування, чернігівські фахівці-онкологи зможуть спрямовувати високі дози опромінення на область пухлини одночасно зі зменшенням негативного впливу на здорові тканини, скоротити термін перебування пацієнтів у стаціонарі й тривалість курсу реабілітації в амбулаторних умовах, забезпечувати кращі результати лікування зі зменшенням ризиків ускладнень.

Усе це стало можливим завдяки спільним зусиллям – придбання лінійного прискорювача і будівництво під нього спеціального приміщення коштувало 103,1 мільйона гривень. Це – 40 мільйонів гривень із Державного фонду регіонального розвитку, 18,9 мільйона гривень – кошти обласного бюджету, 18 мільйонів гривень субвенції з Держбюджету на соціально-економічний розвиток, спрямованої на реалізацію проекту за сприяння народних депутатів України (Олега Ляшка – 10 мільйонів гривень, Олега Дмитренка – 3 мільйони, Валерія Давиденка – 2 мільйони, Валерія Дубіля – 1,5 мільйона, Олександра Кодоли – 1 мільйон, Анатолія Євлахова – 500 тисяч гривень). Долучилися до спільної справи і громади міст області. Найбільше коштів виділив Чернігів – 13,5 мільйона гривень, Ніжин і Прилуцький район – по 1 мільйону, 304 тисячі гривень спрямували 25 депутатів обласної ради.

Не стала осторонь цієї благодійної акції і Козелецька селищна рада. Рішенням 9 сесії Козелецької селищної ради було перераховано 250 тисяч гривень для на придбання  радіотерапевтичного комплексу. 

Валерій Куліч подякував усім, хто долучився до реалізації проекту і власним прикладом довів, що будь-яка амбітна мета може бути реалізована спільними зусиллями. До того ж, очільник області підтвердив, що лікування для хворих з Чернігівщини на новому обладнанні буде безкоштовним:

– Наразі придбане все для лікування хворих. І надалі необхідні матеріали будуть закупатися за кошти обласного бюджету. Мешканці області не платитимуть за лікування.

НОВИНИ РАЙОНІВ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бахмацького району

новини Бобровицького району

новини Борзнянського району

новини Варвинського району

новини Городнянського району

новини Ічнянського району

новини Козелецького району

новини Коропського району

новини Корюківського району

новини Куликівського району

новини Менського району

новини Ніжинського району

новини Новгород-Сіверського району

новини Носівського району

новини Прилуцького району

новини Ріпкинського району

новини Семенівського району

новини Сновського району

новини Сосницького району

новини Срібнянського району

новини Талалаївського району

новини Чернігова

КОМЕНТУВАТИ

Your email address will not be published.


*